TAM KAPANMADA DENETİMLER YOGUN

Dün akşam 19.00'da başlayan ve 17 Mayıs'a kadar devam edecek olan tam kapanmada, Selendi'de denetimler devam ediyor.

TAM KAPANMADA DENETİMLER YOGUN

Dün akşam 19.00'da başlayan ve 17 Mayıs'a kadar devam edecek olan tam kapanmada, Selendi'de denetimler devam ediyor.

TAM KAPANMADA DENETİMLER YOGUN
Editor: admin
30 Nisan 2021 - 15:22

Dün akşam 19.00'da başlayan ve 17 Mayıs'a kadar devam edecek olan tam kapanmada, Selendi'de denetimler devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısından sonra yaptığı açıklamanın ardından koronavirüs tedbirleri kapsamında İlçe Kaymakamı Ali Yıldırım, Belediye Başkan Yardımcısı Aşkın Akkoç, Emniyet Amiri Komiser yardımcısı Metin Demirel, Jandarma komutanlığı Teymen Ömer Cançeri, Trafik polisleri, Selendi Belediyesi Zabıtası ile birlikte ilçede tam kapanmaya riayet edilip edilmediğinin denetimi yapılıyor.
 Selendi Atatürk Caddesi üzerinde ve diğer caddelerde devam eden denetimlere takılan şoförlerden izin belgeleri istendi. Yaya olarak gezenlerden de izin belgeleri soruldu.  Kurallara riayet edenlere Maske Mesafe hijyen kuralları hatırlatıldı.
İlçe Kaymakamı Ali Yıldırım “Denetlemelerimiz aralıksız olarak devam edecektir. Tam Kapanma Kurallarına tüm vatandaşlarımızın riayet etmelerini istiyoruz. Bu pandemiyi hep birlikte üstesinden geleceğiz. Maske Mesafe ve hijyen kurallarına uyarak” dedi.
Belediye Başkan Yardımcısı Aşkın Akkoç; “İlçemizde tam kapanma nedeni ile yapılan denetimler ilçe halkımızın bir an önce sağlığına ve Covitsiz bir ortamın oluşması için alınmış tedbirlerdir. Bu tedbirlerde ilçe halkımızdan istediğimiz kurallara uymalarıdır. Kurallara ne kadar riayet edersek o kadar ilçemizde vaka sayısı azalmış ve normalleşme yönünde hızlı mesafe kat etmiş oluruz. Evde ki ihtiyaçlar için market, kasap, manav gibi yerlerde de Maske Mesafe Hijyen kurallarına uymamız gerekir” dedi.
Tam kapanmanın ilk gününde İlçe Polisi, uygulama noktalarında sıkı denetimini sürdürüyor. Polis ekipleri tarafından uygulama noktalarından geçen vatandaşların kimlik ve izin belgesi kontrolleri yapılırken, uyarılarda da bulunuldu. Kurallara uymayanlar hakkında da yasal işlem yapıldı.
(Yılmaz Tuna)
 

Bu haber 404 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum