SELENDİ BELEDİYESİ LOGO YARIŞMASI

Selendi Belediyesi yeni logosunu bulmak için yarışma düzenliyor. Yarışmanın birincisine 3 bin lira ödül var.

SELENDİ BELEDİYESİ LOGO YARIŞMASI

Selendi Belediyesi yeni logosunu bulmak için yarışma düzenliyor. Yarışmanın birincisine 3 bin lira ödül var.

SELENDİ BELEDİYESİ LOGO YARIŞMASI
Editor: admin
10 Ocak 2020 - 01:51

Selendi Belediyesi Logo yarışma şartnamesi belirlendi. Selendi Belediyesinin, her geçen gün gelişen kentleşme potansiyeli, tarım ve tarım sanayisindeki gücünü ve bu özelliklerinin yanı sıra kentin gelecek potansiyelini ve dinamizmini yansıtan, belediyecilik hizmetleriyle örnek olmayı hedefleyen yönetim anlayışını yansıtacak ve Selendi Belediyesi kurum kimliğinde kullanılmak amacıyla düzenlenen, logo tasarım yarışması başladı.
Yarışma sonucunda seçilecek logonun Selendi Belediyesi’nin yanı sıra İlçenin simgesi olacak bir niteliğe sahip olmasının amaçlandığını belirten Selendi Belediye Başkanı Eczacı Nurullah Savaş, ”Yarışmanın konusu Selendi ilçemizin, her geçen gün gelişen kentleşme potansiyeli, tarım ve tarım sanayisindeki gücünü ve bu özelliklerinin yanı sıra kentimizin gelecek potansiyelini ve dinamizmini yansıtan, belediyecilik hizmetleriyle örnek olmayı hedefleyen yönetim anlayışını yansıtacak ve Selendi Belediyesi kurum kimliğinde kullanılacak, özgün logo’nun tasarlanmasıdır”dedi.
Logo, Selendi´nin bölge ve şehir kimliği ile vizyonunu yansıtacak şekilde, hem Selendi, hem de Bölgenin sahip olduğu genel imajla uyumlu; yaratıcı, akılda kalıcı ve işlevsel kullanıma uygun bir biçimde tasarlanıp oluşturulacaktır diyen Başkan Savaş,”Yarışmaya katılan tasarımların özgün olması ilk koşuldur. Tüm çalışmalar, kavramsal yaklaşım ve estetik bütünlük açısından değerlendirilecektir. Tasarımda “Selendi Belediyesi” ibaresi yazılı olarak kullanılacaktır. Logo, kavramsal olarak amaca uygun tasarlanmış bir simge veya bunların birleşiminden oluşabilir.Yarışma sonunda seçilecek Logo tasarımı, Selendi Belediyesi’nin tanıtımına yönelik etkinliklerde, belediye birimlerinde, fuar ve toplantılarda, belediyeye ait her türlü basılı malzemede, web sayfası ve tanıtım filmi gibi hareketli mecralarda ve sair tüm kurumsal faaliyetlerde kullanılacaktır. Tasarımda, kullanım alanlarındaki ve malzemelerdeki çeşitlilik öncelikli olarak göz önüne alınmalıdır.Bu amaç ve beklentiler ile açtığımız yarışmaya herkesin katkısını bekliyoruz. Birbirinden güzel ve değerli çalışmaların olacağını düşünüyor ve tüm yarışmacılara başarılar diliyorum” diye konuştu.
BİRİNCİYE 3 BİN LİRA ÖDÜL
Yarışmada Birincilik ödülü 3.000-TL (ÜçbinTürk Lirası) olarak belirlendi. İkinci, üçüncü ve mansiyona layık görülen tasarımlar için plaket ve katılım belgesi takdim edilecek.  Halk oylaması sonucu oyların sayılmasıyla, en fazla oyu alan birinci, sonraki aday ikinci, en az oyu alan aday da üçüncü olarak belirlenecek, ayrıca mansiyon ödülünü jüri belirleyecek.
Yarışmaya katılmak isteyenler, eserlerini, 31 Ocak 2020 günü Saat: 17:00’a kadar Selendi Belediyesi elden teslim edecek  ya da o tarihte Belediye adresine ulaşmak koşuluyla posta ya da kargoya vermiş olacaklar.
Seçici kurulun belirlediği ilk üç eser, belediye binası giriş katında kurulacak seçim standında 10-14 Şubat 2020 tarihlerinde halk oylamasına sunulacak ve 18 Şubat 2020 günü en çok oyu alan eser ilan edilerek, logo olarak belirlenecek.
Selendi Belediyesi Logo yarışmasının Şartnamesi  www.selendi.bel.tr web adresinde yayınlanırken, Yarışmanın Seçici Kurulu ise aşağıdaki isimlerden oluşacak ve kurul, halk oylamasına sunulmak üzere üç eser ve mansiyon ödülü alacak bir eseri belirleyecek.
• Ecz. Nurullah Savaş…Selendi Belediye Başkanı
• Doç.Dr.İzzet Yüksel…Manisa Celal BAYAR Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım
• Arş. Gör. Funda Gençer…Manisa Celal BAYAR Üniversitesi Mimarlık Fakültesi
• Âdem Tosun…Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Odası Başkanı
• Meltem Demirel…Selendi Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni
• Hasan Uysal…Selendi Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni
• Bünyamin Demir…Selendi Muhtarlar Derneği Başkanı

Bu haber 509 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum