Site Tepe - 728x90

10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜ KUTLANDI

Selendi ilçemizde gazetecilik görevi yapan Yılmaz Tuna, Uğur Çakmak ve Adem Çakır ilçe kaymakamı, Belediye Başkanı ve esnaf ve sanatkarlar odası tarafından gazeteciler gününü kutladılar.

10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜ KUTLANDI

Selendi ilçemizde gazetecilik görevi yapan Yılmaz Tuna, Uğur Çakmak ve Adem Çakır ilçe kaymakamı, Belediye Başkanı ve esnaf ve sanatkarlar odası tarafından gazeteciler gününü kutladılar.

10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜ KUTLANDI
Editor: admin
12 Ocak 2022 - 17:16

10 Ocak Gazeteciler günü nedeniyle ilçede gazetecilik görevi yapan meslektaşlarım Uğur Çakmak ve Adem Çakır ilçe Kaymakamı Ali Yıldırım, Belediye başkanı Ecz. Nurullah Savaş  ve esnaf ve sanatkaarları odası başkanı ve yönetim kurulu tarafından gazeteciler günü kutlaması yapıldı.
Selendi ilçe Kaymakamı Ali Yıldırım  “Basın İş Kanunu’nun 10 Ocak 1961 yılında kabulünden itibaren her yıl 10 Ocak günü “ Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmaktadır. İletişim ve haberleşme imkânlarının en üst seviyede insanlığın hizmetine sunulduğu günümüzde basın ve yayın kuruluşlarımızın saygıdeğer mensupları hukuk, insan hakları ve insani değerler ile hak ve özgürlükler temelinde sorumluluk bilinciyle ve doğru habercilik düsturuyla halkımızın sesi ve nefesi olarak bu önemli ve ulvi kamu hizmetinin icrasında özveri ve fedakârca görev yapmaktadırlar.  Bu günün vesilesiyle İlçemizin tanıtılması ve bölgemizdeki gelişmelerin kamuoyuna duyurulması, halkımızın duygu, düşünce ve taleplerinin iletilmesi noktasında önemli rol oynayan, İlçemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişiminin temel unsurlarından biri olarak benimsediğimiz yerel basın mensuplarımız nezdinde tüm basın ve yayın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimle kutluyorum”dedi.
Selendi Belediye Başkanı Ecz. Nurullah Savaş “Mesleğini icra ederken hiç kimseye mihnet ve minnet etmeyen, kaleminin ve fikriyatının onuruyla çalışan gazetecilerimizin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutluyor, en iyi dileklerimi sunuyor; başarılı, sağlıklı ve huzur dolu bir hayat geçirmenizi temenni ediyorum” dedi.
Selendi Esnaf ve Sanatkarları odası başkanı Nurullah Kahveci “ İlçe yönetimimiz adına, bu ulvi görevi yerine getiren ilkeli dik duruşlu,  her zaman doğru habercilik yapan ilçemizin güzide basın mensuplarının çalışan gazeteciler gününü kutlarım ”dedi.    
Bu vesileyle, Ayrıca 10 Ocak İdareciler günü olması nedeniyle de, bizde Kaymakamımız Ali Yıldırım’ın  ‘’10 Ocak İdareciler’’ gününü kutluyor, ailesi ile birlikte huzurlu sağlıklı, mutlu günler dileklerimizi iletirken, günümüzü kutlayan İlçe Kaymakamı Ali Yıldırım, Belediye Başkanı  Nurullah Savaş ve  Esnaf veSanatkarları odası ve yönetimine teşekkür ederiz.
(Yılmaz Tuna)
 

Bu haber 2158 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum