Advert
Advert
Advert
Advert
Döviz Kurları
 • Bist : 103.408
 • Altın : 230,19
 • Dolar : 5,4716
 • Euro : 6,2173
Manisa Hava Durumu
Çok Bulutlu Sıcaklık : 3°C / 0°C Durum : Çok Bulutlu
Bu Makale 22 Haziran 2015 19:05:47 Tarihinde eklenmiştir. 3146 Defa Okundu.
YILMAZ TUNA

YILMAZ TUNAYAZMIYAYIM DİYORUM İLLAKİ YAZ DİYORLAR...

Elhamdülillah ben Müslüman’ım diyenler, Müslüman Mahallesinde Salyangoz satılır mı? Satılmaz. Satıcı girse de Müslüman satın almaz. Bakıyorum sokaklara selendi caddelerine ayyaştan geçilmiyor. Sokaklarda zaten başıboş it çok ha bugün ha yarın beni ısırır mı diye korkuyoruz. Salihlide olmayan meyhane selendi de var. Kardeşim bu birahanelere kim geliyor içiyor. Selendili müptezelleri var mı? var. Parmakla say. Fakat bu çark nerden dönüyor. Kula, Salihli, Uşak, Demirci, vb. yerlerden adamlar buraya zoom olmaya geliyor. Neden; oralarda içerlerse tanıyan olur ramazan ayında içilir mi falan, yazıklar olsun ki maddiyatı bitirdik zaten de, maneviyat diye bir şeyde kalmamış. Birileri de bunlara ruhsat veriyor. Vermeyin kardeşim SELENDİLİ olarak rahatsısız. Eşimizi tek başına ana caddeden gitmesine müsaade edemiyoruz. Tabi ya unuttum! İdarecilerimiz Selendi de olmadıkları ve yaşamadıkları için bunları anlamazlar. Topunuzun köküne kibrit suyu, diye cem ayıp olacak, ilçeyle ilgilenin artık İlçeyle, Ben ilçemde Rezilliği gördükçe buna vesile olanların hepsinin kulaklarını çınlatıyorum. Hani içkili olan yerler çıkartılıyordu şehir dışına, Park Bahçe yapacağınıza ilk önce buraları bir şehir dışına çıkartın, yapacaksanız parkınızı bahçenizi sonra yapın. İnsanlar Rahatsız. Nasıl, Millet Hakarette Pervasızca belediye yazıklar olsun diyor.

 İnsanlara saygın yoksa Ramazan Ayına saygın olsun. Deniliyor ya onu da aştık. Ramazan Ayında Oruç Tutanlar, Oruç tutmayanlar rahatsız olmasın diye evlerinden çıkmayacak artık o denli olduk artık. Bunun adı da çağdaşlık oldu. Çağdaş inşan bilgili, Kültürlü, çevresine saygılı olandır benim bildiğim ve atamızdan öğrendiğim. Bakıyorsun bilgisiz, sözlerinde A…K. Bağlaç olarak kulanan, çevresi rahatsız olacak mı demiyenlere çağdaş denmeye başladı nesrinden bakarsan bak garip. Kardaş biz özümüzü unutmuşuz. Bırak saygıyı, çağdaşlığı ilk olarak özümüze dönmek lazım ama kim yapacak bunu kişi birey olarak kendisi yapacak.

Hadi ilk adımı atın; Kuran’ı kerim okuyun bu gün, okuyomıyorsan, yan tarafındaki açıklama meal kısmı oku. Ama Kuran’ı kerimi tamamını oku, Acaba Bu kuran’ı kerimde ne yazıyor diye bir kez okuya.

Spor yapmakla, Aerobikle, akupunkturla, okeyle, piştiyle, satrançla, yüzmeyle sorguya çekmeyecekler, KURAN’ı kerim kitap, 666 sayfa “oku”yan geçer. “oku”mayan kalır.

Saygılarımla Allaha Emanet Olun…

Yorum Yap

Toplam 0 Kez yorumlandı.
Advert
Advert
Advert

Çok Okunanlar

Son Yorumlananlar

  Advert

  Arşiv Arama

  HAVA DURUMU
  Gün
  Bugün
  Sıcaklık
  3°C / 0°C
  Durum
  Çok Bulutlu
  Sıra Takım O G M B Av Puan
  Advert

  Anket

  Tümü