Advert
Advert
Advert
Advert
Döviz Kurları
 • Bist : 103.408
 • Altın : 230,19
 • Dolar : 5,4716
 • Euro : 6,2173
Manisa Hava Durumu
Çok Bulutlu Sıcaklık : 3°C / 0°C Durum : Çok Bulutlu
Bu haber 14 Kasım 2016 10:36:04 Tarihinde eklenmiştir. 1329 Defa Okundu.

İLÇEMİZDE ÖĞRENCİ SERVİSLERİ DENETLENDİ

İlçemizde okul servis araçları İlçe Emniyet Amirliği Trafik şubesi ekipleri tarafından denetlendi. Öğrenci servis araçlarında eksik belgeleri olan sürücülere uyarılar yapılarak. Yapılan denetimde, servis araçlarının Milli Eğitim Bakanlığı Taşımalı Yönetmeliği ve Okul Servis Araçları Yönetmeliğine uyup uymadığına bakıldı.

İLÇEMİZDE ÖĞRENCİ SERVİSLERİ DENETLENDİ

 

Yapılan denetimlerde, araçların başta Karayolları Trafik Kanunu olmak üzere karayolları trafik yönetmeliği ve okul servis araçları hizmet yönetmeliği hükümlerine tam olarak uyup uyumadıkları kontrol edildi. Okula gidiş saatinde belirli güzergâhlarda başlayan denetimde, çeşitli Mahallelerden ilköğretim ve ortaöğretim okullarına taşıma yapan öğrencilerin bulunduğu minibüsler teker teker durdurularak, okul servis araçları yasaların öngördüğü kriterlere göre inceleme yapıldı. Buna göre de araçta bulunan öğrenciler için emniyet kemeri, araçların bakım ve temizliği, güvenlik sistemi, araç muayeneleri gibi maddeler değerlendirildi.

İlçe Emniyet Amirliği Trafik Şubesi ekipleri tarafından yapılan açıklamada öğrencilerimizin evlerinden okullarına, okullarından evlerine, güvenli bir şekilde gidip gelmelerini sağlamak üzere sürekli denetimlerin yapılacağını ve herhangi bir aksamaya meydan verilmeyeceğini ifade edilerek Mahallelerimizden gelen okul servislerinin araçların, okul öğrencilerinin ve okul taşıtlarının karıştığı trafik kazalarını önlemek ve çocukların güvenli bir trafik ortamında eğitim öğretimlerini sağlamaya çalışmak amacıyla yapıldığı bildirildi.

Yapılan denetimlerde servis şoförleri, araçlarındaki eksikliklerin giderilmesi konusunda uyarıldı. Denetimlerin arttırılarak eksiği görülen araç ve şoförlere gerekli cezai işlemin uygulanacağı belirtildi. Öğrencilerimizin mağdur olmamaları için gerekli tedbirlerin alınması için talimatlar verildi.

Etiketler

Yorum Yap

Toplam 0 Kez yorumlandı.
Advert
Advert
Advert

Çok Okunanlar

Son Yorumlananlar

  Advert

  Arşiv Arama

  HAVA DURUMU
  Gün
  Bugün
  Sıcaklık
  3°C / 0°C
  Durum
  Çok Bulutlu
  Sıra Takım O G M B Av Puan
  Advert

  Anket

  Tümü