Advert
Advert
Advert
Advert
Döviz Kurları
 • Bist : 103.408
 • Altın : 230,19
 • Dolar : 5,4716
 • Euro : 6,2173
Manisa Hava Durumu
Çok Bulutlu Sıcaklık : 3°C / 0°C Durum : Çok Bulutlu
Bu haber 01 Kasım 2016 17:29:54 Tarihinde eklenmiştir. 1208 Defa Okundu.

İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİNDEN ÖĞRENCİLERE TRAFİK DERSİ

İlçemiz Atatürk İlkokulu 2. Sınıf öğrencilerine yönelik ziyaret gerçekleştiren ilçe Emniyet Amirliği Trafik Polislerinden Hüseyin Durmaz ve Ünal Islak, okul öğrencilerine trafik kuralları ile ilgili bilgiler verip çocuklara uyarılarda bulundular. Günümüzde trafik kurallarına uymak hayat kurtarmakta. Bizler sizlere bu kuralları anlatıyoruz. Sizler de kurallara uymalısınız. Alınan önlemler birçok can kaybını önlemekte dedi.

İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİNDEN ÖĞRENCİLERE TRAFİK DERSİ

Çocuklara trafik kurallarını anlatan broşürler ve çeşitli hediyeler vererek ilçede trafik bilincinin oluşturulmasına katkı sağlıyorlar. Trafik kuralları konularında çocuklara görsel olarak eğitici bilgiler verilirken minik öğrenciler ve velileri Trafik Polislerinin bu faaliyetinden memnuniyetlerini dile getiriyorlar.

İlçemizde tüm İlköğretim Okulu öğrencilerine slayt gösterisi eşliğinde verilen eğitimde Temel Trafik Eğitimi, Emniyet Kemeri Takmanın Faydaları, Okul Servis Araçlarına İnme Binme Kuralları, Trafik Işık İşaretleri, Güvenli Oyun Alanları, Bisiklete Binme Kuralları, Karşıdan Karşıya Geçme Kuralları, Trafikte yayaların ve sürücülerin uyması Gereken Kurallar hakkında her gün öğrencilere bilgisayar görselli eğitim veriliyor.

İlçe Emniyet Amirliği ilçe trafik ekipleri çocukların sorduğu birbirinden değişik ve ilginç soruları yanıtlarken epey ter döktü. Başarılı bir eğitim seminerinden sonra çocuklar Polis amcalarına teşekkür ettiler.

İlçe Emniyet Amirliği Trafik Ekipleri ilçemiz Atataürk İlkokulu öğrencilerine uygulamalı olarak trafik eğitimi verilmesiyle birlikte öğrencilerin trafik kuralları konusunda daha duyarlı hale geldiklerini belirttiler.

Etiketler

Yorum Yap

Toplam 0 Kez yorumlandı.
Advert
Advert
Advert

Çok Okunanlar

Son Yorumlananlar

  Advert

  Arşiv Arama

  HAVA DURUMU
  Gün
  Bugün
  Sıcaklık
  3°C / 0°C
  Durum
  Çok Bulutlu
  Sıra Takım O G M B Av Puan
  Advert

  Anket

  Tümü