Advert
Advert
Advert
Advert
Döviz Kurları
 • Bist : 103.408
 • Altın : 230,19
 • Dolar : 5,4716
 • Euro : 6,2173
Manisa Hava Durumu
Çok Bulutlu Sıcaklık : 3°C / 0°C Durum : Çok Bulutlu
Bu haber -- 1 ay&# 14:18:16 Tarihinde eklenmiştir. 1683 Defa Okundu.

EL EMEGİ GÖZNURU ÜRÜNLER SERGİLENDİ

Selendi Halk Eğitimi Merkezi'nde 2012 – 2013 Eğitim öğretim yılı içerisinde kursiyerler tarafından yapılan el emeği göz nuru çeşitli el işi ürünleri yılsonu sergisi ile tanıtıldı.

EL EMEGİ GÖZNURU ÜRÜNLER SERGİLENDİ

 

 Törene Kaymakamımız Yasin Ortakcı, Garnizon Komutanı Üsteğmen Serkan Tahir Kesgindemir Belediye Başkanımız Eczacı Nurullah Savaş, İlçe Emniyet Amiri Baş Komiser Necip Torun, Milli Eğitim şube Müdürü Halil İbrahim Kaya, daire müdürleri, siyasiler, kursiyer yakınları ve davetliler katıldı. Törende konuşma yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hamdi Kılıç, 1 yıl içerisinde 1828 kursiyeri eğittiklerini söyledi. Kılıç, "Halk Eğitim Merkezleri, örgün eğitimin dışında kalan tüm eğitim faaliyetlerini yürütmektedir. Bu bakımdan merkezlerimizin hizmet alanı çok geniş ve çeşitlidir. Selendi  Halk Eğitim Merkezi olarak bu yıl, her yaşta ve çeşitli eğitim seviyesindeki insanlarımızın bilgi, istek ve ihtiyaçları doğrultusunda ilçe merkezi, köy ve mahallelerimizde, başta okuma yazma kursları olmak üzere mesleki, sosyal ve kültürel alanda toplam101 kurs açtık. Okuma Yazma, Makine Nakışları, Giyim, Bilgisayar, İngilizce, Kalorifer Ateşçiliği, Arıcılık, Meyve Aşıcılığı Hasta ve Yaşlı Bakım, kurslarımıza 1828kursiyerimiz iştirak etmiştir. " dedi

Kaymakamımız Yasin Ortakcı’da Halk Eğitim Merkezi personeli ve kursiyerleri tebrik etti. Ortakcı Halk Eğitim merkezi çalışanlarının ve kursiyerlerinin el emeği göz nuru ile hazırlanan ürünleri hayran kaldığını belirtti. Ortakcı; “Dünya üzerinde en değerli yapılan eserler içerisinde el ile hazırlanmış ürünler yer almaktadır. Bunun için her yapılan el sanatları değerlidir. Bu serginin açılmasında emeği geçen tüm kursiyerlere teşekkür ederim” dedi.

Belediye Başkanı Eczacı Nurullah Savaş’da kursiyerleri tek tek tebrik ederek bu tür el sanatlarımızın yok olmaması gerekir. Bunların yok olmamasında hizlerin emeği çok büyük, okul idaresi ve sizlere tekrardan teşekkür ederim” dedi.

Program sonunda kursiyer öğretmeni Akide Arık tarafından lokma döktürüldü. Döktürülen lokmadan katılan misafirlere ikram edildi.

(Yılmaz Tuna) 

Etiketler

Yorum Yap

Toplam 0 Kez yorumlandı.
Advert
Advert
Advert

Çok Okunanlar

Son Yorumlananlar

  Advert

  Arşiv Arama

  HAVA DURUMU
  Gün
  Bugün
  Sıcaklık
  3°C / 0°C
  Durum
  Çok Bulutlu
  Sıra Takım O G M B Av Puan
  Advert

  Anket

  Tümü